همایش مهم

  بررسی ویژگی‌های رئیس جمهور تراز انقلاب اسلامی از منظر شاگرد شایسته امام (ره)

سخنرانان:

آیت الله رجبی (رئیس موسسه امام خمینی ره)

حجت الاسلام و المسلمین محمد حسن رحیمیان

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر مجتبی مصباح

جناب آقای دکتر سعدالله زارعی

حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر احمدحسین شریفی

آقای حسین شریعتمداری

 (مدير مسئول روزنامه کیهان و نماینده رهبر معظم انقلاب در کیهان)

زمان: ١۴ خرداد (عصر) و ١۵ خرداد 


آیت الله رجبی در همایش خادم جمهور: 

«رئیس جمهور باید آنچه را نظام اسلامی برای آن بر پا شده را در قوه مجریه برپا سازد.
(رئیس جمهور) مسیر پیشرفت فقط با محوریت دین برایش مطرح است.
سعادت دنیا و آخرت مردم هم برایش با دین گره میخورد.»


 شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان: 

امام مصاحبه‌ای با نشریه تایم داشتند. حدود پنجاه سال پیش، فرمودند که ما سازمان مللی که حامی ستمگران باشد نمیخواهیم. این نشریه بعد از مصاحبه با امام، با نوعی تمسخر نوشت که یک پیرمرد هشتادساله میخواهد حکومتی تشکیل دهد که نظام‌های کنونی جهانی را تغییر دهد! کاش نویسنده آن گزارش اکنون باشد و ببیند که چه اتفاقاتی افتاده است. شرایط کنونی ما خطیر است ولی خطرناک نیست. ما از این رخدادها زیاد داشته ایم. کسی باور نمی‌کرد که شاهد چنین برانگیختگی عظیمی در اروپا و آمریکا باشیم. در انتخابات ما معیارهای رهبر انقلاب را داریم. در مصادیق موجود مثل آقای رئیسی فعلا نمی‌بینیم. اما به هر حال با شاخص‌ها باید یک نفر را انتخاب کرد که بیشتر حائز شرایط است.نفوذی ها دو دسته اند. برخی برای ترور و امثالهم نفوذ می‌کنند، اینها تا آخر ظاهر حزب اللهی دارند، اما کسانی که برای تغییر ساختار نفوذ می‌کنند، مجبورند مواضع‌شان را بیان کنند. لذا میتوان آنها را شناخت. 
برخی هستند که تابلوی خودی دارند ولی هویت خودی ندارند، یک نشانه این است که از موضوعات نتیجه غلط می‌گیرند، مثلا می‌گویند ما با مذاکرات تحریم ها را برداشتیم، در حالی که تحریم ها دوبرابر شد!


سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین رحیمیان:

جایی که امام دستور می دهند که ماهانه به صورت ثابتی هزینه و بودجه ای جاری برای مدیریت آن مجموعه علاوه بر شهریه رایج تعیین کنند، و امام اعتماد داشت به شخصش به کارش و موسسه اش، موسسه امام خمینی آیت الله مصباح بود.