طرح ولایت چیست؟

دوره آموزشی طرح ولایت، با آموزش 12 واحد درسی توسط اساتید متخصص از موسسه آموزشی – پژوهشی امام خمینی (ره)، شرایطی را فراهم می آورد تا «مبانی اندیشه اسلامی» ذیل 6 کتاب (معرفت شناسی، خداشناسی، انسان شناسی، فلسفه اخلاق، فلسفه حقوق و فلسفه سیاست) با رویکرد برهانی مورد بحث و بررسی قرار گیرد. انواع دوره های حضوری و مجازی به صورت متمرکز و غیرمتمرکز و نیز دوره ی بازآموزی در عناوین زیر شرح داده شده‌اند:

دوره حضوری 40 روزه

اقامت شبانه روزی در اردوگاه و تدریس کتب 6 گانه‌ی طرح ولایت با اعطای گواهینامه در صورت کسب نمره مورد قبول در آزمون هر کتاب، برگزاری برنامه‌های پرسش و پاسخ جمعی و جلسات اخلاق نیز از دیگر برنامه‌های این دوره است.

 

دوره غیرحضوری به صورت آفلاین و آنلاین

فراگیر در دوره مجازی موظف به دیدن فیلم تدریس اساتید در هر کتاب در طی هر هفته و ارسال چکیده با شرایط لازم است، مدت زمان دوره و سایر شرایط در آیین نامه‌ای که پیش از شروع دوره اطلاع رسانی می‌شود موجود است؛ اغلب بین 5 تا 8 ماه دوره به طول می‌انجامد و دیدن فایل هر کتاب بین 3 الی 6 هفته زمان می‌گیرد. در هر کتاب جلسات پرسش و پاسخ آنلاین برای رفع اشکال فراگیران برگزار می‌شود. اعطای گواهینامه در صورت کسب نمره مورد قبول در آزمون هر 6 کتاب انجام می‌گیرد؛ برگزاری جلسات اخلاق نیز از دیگر برنامه‌های این دوره است.